Historie a současnost

Historie naší školy

Škola byla založena v roce 1957 jako hudební škola v Břevnově s pobočkou hudební školy v Dejvicích. Výuka probíhala ve třídách tehdejší 22. osmileté školy v Praze Břevnově U Dělnického cvičiště.

V roce 1958 byla škola osamostatněna jako Lidová škola umění a v roce 1960 byla přestěhována do uvolněné budovy v Radimově ulici společně s Obvodním kulturním domem.

Od roku 1963 je součástí školy výtvarný obor, převedený z OKD. V roce 1964 byl ve škole otevřen obor dramatický a taneční.

V roce 2001 škola přesídlila do nově zrekonstruované budovy na Petřinách.

V současné době škola působí ve čtyřech budovách: Nad Alejí 28, která je zároveň sídlem ředitelství a místem výuky hudebního oboru; V Šáreckém údolí 38, kde je poskytována výuka v oboru výtvarném, hudebním a literárně-dramatickém; v ulici Brixiho 1, kde se vyučuje výtvarný, hudební, literárně - dramatický a taneční obor a v ulici Morstadtova s oborem tanečním a hudebním.


Milí žáci, vážení rodiče, prarodiče a přátelé naší školy! Přijďte si s námi zazpívat Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby, která neodmyslitelně patří k českým vánočním svátkům. Zkouška pro veřejnost je v sále ZUŠ Petřiny v neděli 3. prosince od 14 hodin. Potom navazuje již tradiční Rozsvícení vánočního stromu na zahradě školy od 17. hodin!!! Koledy budou!!!

VŠEOBECNÉ INFORMACE NA  ->   Covid Portál